Pałac Rząsiny

Wokół nas

Najbogatszy historycznie region Dolnego Śląska zachwyci chyba każdego turystę. W najbliższej okolicy odwiedzić można krainę Wygasłych Wulkanów, a zaledwie kilkanaście kilometrów dalej traficie do polskiego Hogwartu, czyli zamku Czocha. Mamy tu niezłą kolekcję starych murów i średniowiecznych historii.

Wybierzcie się do: – zamku w Grodźcu, – pałacu w Płakowicach – tego samego właściciela co pałac Rząsiny, – pałacu w Brunowie, – średniowiecznej wieży rycerskiej w Siedlęcinie – tu co sobotę odbywa się Targ Rolny, – pałacu Rajsko w Leśnej, – pałacu Lenno we Wleniu, – zespołu pałacowego w Łomnicy, – uroczego miasteczka Lubomierz z filmu „Sami swoi”, – pałacu w Brunowie, – historycznego mostu kolejowego nad jeziorem Plichowickim.

Do Świeradowa na narty z wyciągiem krzesełkowym dla narciarzy, a w sezonie letnim do Lwówka Śląskiego na “Lwóweckie Lato Agatowe”, czyli największą imprezę mineralogiczną w Polsce, gdzie zjeżdżają kolekcjonerzy kamieni z całej Europy. W kalendarium wydarzeń są też Dni Bolesławca – wielka coroczna kilkudniowa impreza z bazarami, koncertami i imprezami do białego rana. Do tego spływy kajakowe na Bobrze, trasy rowerowe, parki krajobrazowe i szlaki piesze. Waszej uwadze polecam miejsce jak z filmu.

Drewniane schronisko PTTK “Perła Zachodu” położone tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora Modre. Niedaleko Jeleniej Góry, w miejscowości Siedlęcin od ponad sześćdziesięciu lat nieodmiennie zachwyca kolejne pokolenia turystów.

Postawione na miejscu przedwojennej gospody Turmsteinbaud z 1927r. Możecie stąd podziwiać piękne widoki, smacznie zjeść w schroniskowej restauracji i przejść na drugą stronę jeziora po stalowym moście.